Vladyslav Shast

Народився 09.07.1995 в маленькому провінційному містечку в центральній Україні. Звідти і пішла історія, яку ви побачити у відео-роботі. Закінчив школу з золотою медаллю, вступив до медичного інституту в Києві, і саме з того періоду почав розуміти, що його життя зовсім інше від того, яким він собі уявляв раніше, живучи в обмеженні розуму і бачення світу. З 2013го почав працювати в столичних гей-клубах в якості Dragqueen. І став одним з перших представників цього жанру в Україні. Потім почав поширювати цю культуру посеред андеграундних тусовок нічного Києва, став селектором на кращих вечірках міста. Увесь свій досвід завжди розділяв з людьми, аби показати рівність у відмінності. 3 роки тому почав вивчати себе у перформативному мистецтві. І перед початком війни вирішив створити перший відео-перформенс. Та війна змінила плани. З третього дня почав займатися волонтерством і зараз працює директором благодійного фонду «Обійми», який створив з однодумцями у травні 2022го. Займається підтримкою військового та цивільного населення на прифронтовій зоні та делкупованмх територіях. 

Шлях Владислава - це шлях людини, яка знаходиться в постійному пошуку та вивченні себе. І через цей пошук намагається надихнути оточуючих познайомитися глибше зі своєю істинною суттю.

Alicja Uwarow

Квір-перформерка, проектувальниця костюмів та сценографії з польсько-українським корінням, яка зараз проживає в Познані. У своїй роботі вона зосереджується на своєму особистому досвіді небінарної трансгендерної жінки. Вона використовує кемп-естетику, її натхнення драг-сцена та культура балрум. Кураторка квір-перформативних подій, вона проводила заняття з танцю та руху з квір-молоддю, а також брала участь у дискусійних панелях щодо перформансу, трансгендерності та активістської діяльності.

Ґолем
На початку лютого відбулося перше судове засідання щодо зміни позначення статі в моїх документах. Я хочу розказати про цю процедуру, бо в ній — абсурдність судового рішення, згідно з яким мені треба подати позов на власних батьків, множинні ускладнення процесу з боку судочинства та мої переживання, коли я очікувала на слухання. Багато трансгендерів мають проходити через таку процедуру (районний суд, куди я подав позов на своїх батьків, відомий тим, що ускладнює та затягує процес).Я дуже нервувала й під час річної підготовки до подачі позову — на загальному емоційно складному фоні мого досвіду останніх шістьох років (відтоді, як я зробила камінґ-аут як транс-жінка). Ідея мого перформансу — використати бальні рухи (із фокусом на рухах рук) у контексті генеалогії бальних танців і воґінґу як стратегії спротиву системному гнобленню. Як візуальне тло я використала матеріали, створені з документів, які я надавала до суду. Я мала за мету висловити своє розчарування, свій гнів через необхідність зберігати спокій у залі суду (будь-яке заперечення чи навіть посилання на власні права в процесі може обернутися проти мене).
Аліція Уваров, текст авторки

Anastaz Krusinska

Анастас Крусінська — транс-активістка, яка вірить, що мистецтво може діяти. У своїй діяльності Анастас зосереджується на словах (у письмовій та усній формах), вважаючи, що те, як ми говоримо, змінює реальність. Керує квір-книжковим клубом і працює з мовою — пише вірші, тексти, проводить майстер-класи. Своїм прикладом бореться за видимість небінарних людей у Польщі.

Поговори зі мною ніжно
Яку силу мають слова? Слова можуть руйнувати чи будувати, ранити чи підтримувати. Іноді ми прагнемо деяких слів, як води, а іноді шкодуємо про сказане, якісь слова ми б воліли ніколи не чути… «Поговори зі мною ніжно» — це перформанс, який є спробою звільнити минуле від ілюзій, який є формою дбання про самих себе й прийняття власної індивідуальності. Як каже авторка перформансу Анастас Крусінська: «Ви почуєте слова, які я сама хотіла б почути після власного камінґ-ауту. Цей перформанс — можливість для глядачів і глядачок запитати в самих себе, якими є їхні потреби, і що вони хотіли б почути».

Filip Kijowski

Агенте Кью, ви можете бути в небезпеці! Починайте працювати під прикриттям…

З соматичної точки зору, в утробі матері серце й мозок плода формуються зовсім поруч. З часом ці органи віддаляються один від одного. У виставі я хотів створити умови, в яких серце розташувалося б над головою, емоції — над розумом: я хотів наблизитися до власного серця, танцюючи так, щоб воно було розташоване якомога вище. Я розмірковую про зміну точок зору у цій новій конфігурації й про те, як така конфігурація може допомогти нам запам’ятовувати й пам’ятати власні квір-історії.

Філіп Кійовський, текст автора

Krempinski and Rozycka

Едмунд Кремпінський, він же Ерос Накурввіатор (1998) — трансгендерний перформер і візуальний художник із Лодзі, Польща. Магістр факультету графіки Академії образотворчого мистецтва в Кракові. Його практика здебільшого базується на його власному тілі (яке він вважає своїм первинним середовищем) і виразів, яке тіло допомагає створювати. Надихаючись здебільшого своїм внутрішнім життям — травмами, фантазіями, сексуальністю та ностальгією — він створює химерні твори, що естетично постають з кемпінгу, попкультури, порнографії, італо-диско та національного польський кітч. З 2021 року він Кремпінський є частиною дуету Witrażex, який створює вітражі, натхненні як фантазіями його квір-друзів, так і квір-історією його рідного міста Лодзь.

Наталія Ружицька
народилася в 1998 році у Лодзі. Вивчає живопис у Академії образотворчого мистецтва в Кракові, однак у своїй творчості вона відходить від технік живопису й все більше працює зі скульптурою, фотографією та змішаними техніками. Черпає натхнення в естетиці рідного міста Лодзь. Її цікавлять теми, пов’язані зі становищем квір-людей у Польщі. У своїх роботах не боїться оголюватися — як фізично, так і духовно. Використовує кемповий стиль, натхненний польським кітчем, який спостерігає у повсякденному житті та традиційних святкваннях і урочистоястях. З 2021 року разом з Едмундом Кремпінським працює в дуеті Witrażex, який створює вітражі, натхненні фантазіями їхніх квір-друзів та квір-історією міста Лодзь.

Весілля королівського розміру

«Наші батьки виховували нас гетеронормативно — як цис-гетеросексуальних дівчат, які завдяки казкам і сімейним історіям мали уявляти, що колись знайдуть своїх принців. Однак майбутнє швидко це спростувало. У середній школі, коли трансгендерний учасник нашого дуету все ще жив як лесбійка, ми стали парою. Тоді зі зрозумілих причин ми не могли одружитися в Польщі. Наразі ми вже не пара. Одна з нас все ще відкрита лесбійка, а інший — бісексуальний транс-чоловік. Коли ми натрапляємо на весільні відео в Інтернеті, то помічаємо парадокс: як колись гомосексуальна пара ми не могли одружитись, але тепер, вже будучи друзями, можемо. Надихнувшись цим усвідомленням, ми створили фільм про наше вигадане весілля».
Едмунд Кремпінський та Наталія Ружицька, авторський текст

Krzysztof Lubka

Перформанс “I’m queer and for far too long I’ve lived in fear”

Мистецька ініціатива танцюриста й перформера Кшиштофа Лубки. З 2020 року Лубка влаштовує публічні виступи перед Komuna Warszawa та на вулицях Щецина й Берліна. Протистоїть гомофобії в польському суспільстві. Даний особистий маніфест є відповіддю на насильство, ненависть і відчуження, яких зазнає спільнота ЛГБТК+. Відкритий вуличний формат вистави запрошує всіх перехожих. Використовуючи мову руху, щоб говорити про свій страх, переховування та ненависні погляди, спрямовані на нього, митець відкривається глядачеві, часто вступаючи з ним у взаємодію. Енергія, що генерується реакцією глядачів, впливає на дію на «сцені». Проєкт заснований на вірі в те, що зустріч з мистецтвом, особливо там, де ви цього не очікуєте, як ніщо інше може навчити чуйності.Музика: Пол ТінсліДизайн костюмів: Marcin Kossakowski, Piniak Przemysław, Michał SzyksznianKrzysztof Lubka, tekst autorski

Плісецький

Плісецький народився в 1999 році в ОТЕЛІ. З 2018 року резидент київського клубу Otel. Презентував свій перший перформанс Fuck why I don’t see your changes bitch fucking pelt під час резиденції Coming Out of Isolation 2.0, проєкті Фонду ІЗОЛЯЦІЯ та ГО «КиївПрайд», який за допомогою сучасного мистецтва сприяє до видимості ЛГБТ+ людей і їхнього рівноправного залучення до суспільного життя.  Плісецький — автор перформансу до відкриття виставки «Насильство: все проти тебе» у павільйоні Джерело (Київ), де в 2021 році відкрилася його персональна виставка за кураторства Wet-Hole (Микита Кадан, Аліна Клейтман, Богдана Україна). У 2020 брав участь в онлайн-марафоні до Міжнародного дня боротьби з гомофобією з перформансом «Королева золотого дощу», що відбувся в київському клубі Crest, для якого він також здизайнував костюм «ОСТАННІЙ ХРЕСТОВИЙ ПОХІД». Плісецький створював костюми для події Queer Gathering культового харківського клубу «Живот» і для вечірки OSNOVA в клубі Otel (твір мав назву «Двометрове лайно»).  Працює як мультидисциплінарний художник. Навички: фейс-контроль / адеграунд-дослідження / відеоарт / перформанс / дизайн костюмів / стилізація.

Катя Копейкіна

Тату-майстриня й художниця, Катя Копєйкіна (Донецьк, 09.07.1996) перекладає будь-який знак на перманентне висловлення: на шкірі, на полотні, папері, будь-якій поверхні. Вона зображує Недосконалий світ, населений істотами, незграбними персонажами, які населяють простори і людей під час татуювання. З безстрашним, іноді психотичним поглядом, ніби вони збираються запитати, яким є відчуття сприйняття реальності. Що таке реальність? Хто там живе?